Spam

Spamem nazywamy wszelkie niechciane wiadomości otrzymywane przez kounikatory, wysylane na usenet-cie lub korespondecje, najczęsciej reklamową, bądź nawiającą odbiorce do czegoś ( tzw. korespondencja o charakterze niekomercyjnym ).

 

Spam, to również wszystkie informacje, na które odbiorca nie wyraził zgody, wysyłane najczęsciej za pośrednictwem poczty elektronicznej ( najwygodniejszy i najłatwiejszy sposób ) docierają w ten sposów do setek tysięcy odbiorców na całym świecie.

 

Skąd się bierze spam na mojej skrzynce .... ?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, istnieją roboty przeszukujące siec Internet w celu odnalezienia i dopisania każdego adresu e-mail na jaki natrafią. Odwiedzają fora internetowe, grupy dyskusyjne, strony www w poszukiwaniu adresów mailowych. Istnieją jednak metody walki z tego typu robotami.

 

Jednym z nich jest serwis : spampoison.com - wystarczy umieścić linka na swojej stronie, a wszelkie spambot-y zostana zamkniete w nieskonczonej pętli i będą otrzymywać dynamicznie generowane fałszywe adresy e-mail, aby dzięki temu stać się bezużytecznym.

podobne serwisy to: antyspam.pl - strona na której znaleść można 81.000.000 fałszywych adresów e-mail. Wystarczy umieścić linka na swojej stronie / forum / blogu a atak ze strony spamerów nam nie zagrozi.

 

 

Ponadto istnieją programy służące do usuwania wszelkiego rodzaju spamu w czasie rzeczywistym tzn. kiedy spam będzie miał trafić na naszą skrzynkę odpowiednie oprogramowanie - usunie je jeszcze zanim tam trafi.

Przykłady oprogramowania:

Kasperski Internet Security - Anti Spam

Agnitum Spam Terrier - dodatek do Outlook Express

BitDefender 8 SpamDeny - bogaty filtr antyspamowy

 

Więcej informacji - już niebawem !!

 

Pytania sugestie ?

Jeśli macie Państwo jakieś pytania, bądź sugestie dot. naszego serwisu, zapraszamy do działu kontakt, gdzie oprócz formularza kontaktowego, znajdziecie garść pytań i odpowiedzi.