Spyware

Najczęstrze objawy zarażenia aplikacjami spyware, adware, malware:

 • Twój komputer działa bardzo powoli

  Oprogramowanie typu spyware - zostało napisane w taki sposób, aby jak najmniej obciążać Twój komputer. Ciągłe zbieranie danych, wyświetlanie reklam oraz śledzenie informacji wysyłanych lub odbieranych z sieci internet, powoduje występowanie błędów w tych programach, przez co niejednokrotnie aplikacja taka zużywa nawet 100% mocy procesora.

 • Twoja przeglądarka zawiera elementy, których nigdy nie instalowałeś

  Jeśli w pasku Twojej przeglądarki pojawiły się nowe elementy (popularne kasyna online, wyszukiwarki i inne aplikacje tego typu), najprawdopodobniej nieświadomie zainstalowałeś aplikacje spyware. Oprogramowanie to potrafi dodać do Twojej wyszukiwarki niechciane paski narzędzi oraz inne opcje. Najczęsciej po usunięciu "małointeresującego" nas dodatku i zrestartowaniu komputera ów dodatek pojawia się ponownie.

 • Ustawienia Twojej przeglądarki/pulpitu zmieniły się same

  Jeśli zauważyłeś, że zamiast swojej ulubionej strony startowej, otwiera się zupełnie inna strona zawierająca stos reklam, albo tapeta Twojego pulpitu zmieniła się i w żaden sposób nie da się nic z tym zrobić - padłeś ofiarą oprogramowania typu spyware, malware.

 • Ciągle wyświetlają się reklamy

  Jeśli zauważyłeś, że podczas przeglądania stron www nagle jesteś zasypywany wyskakującymi okienkami, które uruchamiają się automatycznie - najprawdopodobniej padłeś ofiarą ataku oprogramowania spyware/adware.

Strona microsoftu - oznaki infekcji przez spyware

Przejdź do działu - oprogramowanie

 

Powrót do strony głównej

 

Pytania sugestie ?

Jeśli macie Państwo jakieś pytania, bądź sugestie dot. naszego serwisu, zapraszamy do działu kontakt, gdzie oprócz formularza kontaktowego, znajdziecie garść pytań i odpowiedzi.